Spis postaci:

Postaci graczy:

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

potomkini Krwawej Mary

*1967 ✝1996

Pochodzi z miasteczka Tahoe. Jej ojciec był lokalnym szeryfem, pomagał w śledztwie słynnego Artysty. Zdjęcia dowodowe z tej sprawy stały się głównym powodem traumy Belle z dzieciństwa. Po ukończeniu liceum przeprowadziła się do Sacramento, by studiować medycynę; na specjalizację wybrała hematologię. W roku obrony magisterki dorabiała jako kelnerka na wrotkach; na parkingu restauracji zdarzył się wypadek, w wyniku którego Belle straciła władzę w nogach.

Krwawą Mary spotkała w swoim ulubionym klubie karaoke. Znajomość szybko przerodziła się w przyjaźń, głównie dzięki wspólnej pasji do śpiewu. Choć Belle została przez Mary wybrana, to jej przemianę przyspieszono, gdy dziewczyna przyłapała swoją przyszłą stwórczynię na pożywianiu się. Młoda Córa Kakofonii nie zachowała jednak urazy; szacunek i miłość do Mary z czasem się tylko pogłębiły.

Panna Timbre jest najmłodszą Spokrewnioną w mieście. Kieruje się głównie logiką, dlatego nie jest do końca przekonana o istnieniu tej całej „magii”, pomimo doświadczania jej na własnej skórze; wciąż próbuje racjonalizować wampiryzm.

Belle ma długie, falowane, brązowe włosy oraz kasztanowe oczy. Jeździ na wózku, a jej atrakcyjna i wzbudzająca sympatię twarz wciąż potrafi naturalnie oblać się rumieńcem.

Mój ukochany pupilek. Muszę nad nią czuwać, by nie wpadła w tarapaty. 

Chiyoko Date

Tremere

Córka gliniarza. Mogłaby tylko nie starać się wszystkiego tak racjonalizować.

Cris Shepard

Malkavianin

Młoda, ale całkiem zaradna. Jeszcze jakby zrobić z niej Trimirę…

Arvis

Tremere

Uzyskanie zgody na przeistoczenie drugiej Córy Kakofonii w mieście kosztowało mnie wiele wysiłku. Ale mina Sunny’ego była tego warta! No i oczywiście z nikim się tak nie śpiewa w duecie, jak z moją maleńką!

Krwawa Mary

Córa Kakofonii

Arvis

Tremere

potomek Arlene Gregory

*1950 ✝1980

Przyjechał do Sacramento chyba z San Francisco, ale kto go tam wie. Miał tam jakieś imię i nazwisko, lecz porzucił je na rzecz Arvisa z kultu Bachusa, który to kult stał się dla niego źródłem utrzymania i pożywienia.

Uczeń klanu Tremere z ambicjami na coś więcej. Z jakiegoś powodu lord regent męczył go przez długie lata ze znajomości Ścieżki Zieleni. Patrząc z perspektywy – dobrze, że stary nie uparł się na jakiś bardziej egzotyczny rodzaj magii…

Arvis miał do swojej stwórczyni duży żal o to, że bardzo szybko zniknęła, pozostawiając jego wychowanie Tremerom z Sacramento. Wizyta w Cambridge i związane z nią wydarzenia rzuciły nieco światła na sprawy z przeszłości, ale młody uczeń nadal nie jest w stanie zrozumieć zachowania Arlene.

Ostatnio Arvis nawiązał kontakty biznesowe z Wyznawcami Seta. Oni finansują i zwiększają zasięg kultu Bachusa, a młody Tremere udostępnia kapliczkę i wygłasza płomienne kazania… I ciągnie zyski, oczywiście.

Arvis ma rude, długie włosy i brodę. Nosi się dość elegancko i ze smakiem, chociaż ostatnio jakby z jeszcze większym przepychem niż do tej pory.

Metallica – Enter Sandman

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Dobrze się z nim współpracuje. Czasem można zapomnieć, że ma się do czynienia z Tremere.

Cris Shepard

Malkavianin

Dobrze jest mieć go u swojego boku. Bardziej przyjaciel niż po prostu członek klanu.

Chiyoko Date

Tremere

Nasz czcigodny przyjaciel, brat i użyteczny pionek. Jego kazania wywierają należyty wpływ na śmiertelnych.

Meretseget

Wyznawczyni Seta

Chiyoko Date

Tremere

potomkini Marie-Isabelle Lachance

*1919 ✝1947

Rodzina i nauka zawsze grały pierwsze skrzypce w jej życiu. Te też pchnęły ją w ręce Spokrewnionych jeszcze w latach młodości. Hojna sponsorka, widząc potencjał w młodej dziewczynie, chętnie zapewniła jej miejsce na studiach medycznych i pokryła koszty związane z wykształceniem w zamian za drobne przysługi. Po kilku latach Chiyoko zdobyła wymarzony dyplom oraz specjalizację w chirurgii, jednak nie chciała się rozstać ze ścieżką naukową.

Gdy wojna w Europie eskalowała do konfliktu światowego, jej młodszy brat trafił do oddziałów na Starym Kontynencie. Bojąc się o jego życie, porzuciła pracę na uczelni i dołączyła do wojska jako chirurg polowy. Niestety gdy brat został ranny, na nic zdała się konwencjonalna medycyna. Przeżył tylko dzięki pomocy Spokrewnionych, co jednak kosztowało go wolność, a Chiyo kolejne zobowiązania. Po powrocie do Stanów próbowała uwolnić się spod wpływu nieśmiertelnych, co jedynie doprowadziło do szybszego przeistoczenia. Początkowo była rozgoryczona przemianą, z czasem jednak zaczęła dostrzegać jej zalety, tym bardziej że klan nigdy nie szczędził środków na rozwój swoich akolitów.

Chiyoko zawsze chodzi w fartuchu lekarskim. Ma długie, ciemne włosy, które związuje w kok. Rysy twarzy i ciemne oczy zdradzają azjatyckie pochodzenie.

Ben E King – Stand By Me

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Za bardzo oddana klanowi. Dlatego nawet nie próbuje zrozumieć, że ktoś może robić coś inaczej, niż zażyczyliby sobie tego Tremere, którzy nie są przecież żadną wyrocznią.

Cris Shepard

Malkavianin

Najlepsza towarzyszka niedoli w byciu uczniem klanu Tremere. Normalnie do rany przyłóż… No może nie do końca…

Arvis

Tremere

Sumienna uczennica Domu i Klanu. W niedalekiej przyszłości mogłaby zostać magistrem. Ma jednak większe zamiłowanie do pchania się w kłopoty, niż jest skłonna przyznać…

Julian Schumacher

Tremere

Cris Shepard

Malkavianin

potomek Dismasa

*1931 ✝1964

Cris stracił wszystko już za życia. Zły los jednak nie chciał dać mu spokoju. Gdy odnalazł mordercę żony, słynnego Artystę, został przez niego przeistoczony i pozostawiony w nowym, nieznanym świecie. Nie porzucił jednak chęci zemsty. Stał się prywatnym detektywem, a poszukiwania ostatecznie zawiodły go do Sacramento, gdzie osiadł. Stolica Kalifornii wydawała się tym lepszym wyborem, że Malkavianie byli wtedy w mieście dużo liczniejsi. Tu też Cris dopiął wreszcie swego celu – ale nie do końca. Artysta spoczywa w letargu w podziemiach Twierdzy Tremere. Cris tymczasem chciałby go uśmiercić. To pragnienie okazało się tak wielkie, że stało się chorobą pożerającą jego umysł.

Cris ma krótkie blond włosy i kilkudniowy zarost. Nie dba wcale o wygląd. Nosi czarne materiałowe spodnie, białą, często pomiętą koszulę, długi, beżowy płaszcz i czerwony krawat, którego nawet porządnie nie zawiązuje. Zdaniem wielu wygląda jak tajniak.

REM – Everybody hurts

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Najbardziej zrównoważony wariat, jakiego udało mi się spotkać. W sumie całkiem niezły kumpel, nawet jeżeli nie jest aż tak lojalny wobec domu i klanu…

Arvis

Tremere

Przerośnięte ego, a na dodatek kompletnie niezrównoważony. Lepiej nie opierać na nim żadnych planów. Nawet wieloryba mi nie oddał.

Chiyoko Date

Tremere

Ja wam mówię, Cris jest bohaterem! On jeszcze uratuje to miasto, zobaczycie!

Judy

Malkavianka

Pół-NPC:

Jürgen

Gargulec

Mówi się, że kiedy młody Vergilius setki lat temu stawiał pierwsze kroki w świecie Spokrewnionych, pieczę nad nim sprawował – oczywiście z woli swego pana, Lothariusa – pewien Gargulec, jeden z tych stworzonych na drodze ohydnego rytuału, zanim takie rzeczy zostały oficjalnie zakazane.

I dziś także, mimo oferty wyzwolenia, Jürgen wiernie towarzyszy Vergilowi Gerschkovichowi. Wraz z lordem Tremere popłynął do Nowego Świata i usługuje mu w prywatnej siedzibie w Sacramento. Ta zaufana pozycja budzi zazdrość wśród innych sług klanu.

Ciało Jürgena jest potężnie zbudowane – i pokryte kamienną skórą. Z pleców wyrastają skrzydła, głowę wieńczą rogi. Olbrzym w każdej sytuacji zachowuje grację i nieskazitelne maniery, a także – dyskrecję.

Golden Earring – Song of a Devil’s Servant

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Choćby za to, że stary go przy sobie trzyma, należy mu się pewna doza przychylności i szacunku.

Arvis

Tremere

W zasadzie to niewiele o nim wiemy: ani skąd się wziął, ani dlaczego nam służy.

Chiyoko Date

Tremere

Wolę nie wiedzieć, co oni mu zrobili i dlaczego wciąż im służy.

Cris Shepard

Malkavianin

McCree

Tremere

Drugi, obok Rebekki, z oddelegowanych do Rancha Cordovy przedstawicieli Domu i Klanu Tremere. Uważa się za skutecznego w rozwiązywaniu problemów, aczkolwiek inni Spokrewnieni nie najlepiej postrzegają jego metody. Taka sytuacja jest jednak temu Czarnoksiężnikowi na rękę, ponieważ sacramencka fundacja posyła po niego tylko w ostateczności. W chwilach spokoju McCree poświęca się tajemniczym badaniom, ale z nikim nie dzieli się wynikami.

Mężczyzna ma krótkie, ciemne włosy i zarost. Ubiera się w jeansy i kraciastą koszulę; podobnie jak Rebecca nosi też kowbojski kapelusz i skórzany płaszcz.

Manowar – Outlaw

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Niech ktoś mi wyjaśni, kto wymyślił, żeby ten wariat został bez żadnego nadzoru?

Arvis

Tremere

Jeśli jeszcze gdzieś się błąka, to mam nadzieję, że spotka go adekwatna kara za wszystko, co uczynił.

Chiyoko Date

Tremere

Drugi Tremere wyciągnięty z kowbojskiego kapelusza. Odniosłem wrażenie, że za mną nie przepada.

Cris Shepard

Malkavianin

Rebecca

Tremere

Zabójcza i ordynarna. Mentalnie wciąż tkwi w czasach sprzed abolicjonizmu, co odbija sobie zwłaszcza na Julianie. Świetnie posługuje się nożami, a choć nie ma specjalnego zacięcia do magii, opanowała Ścieżkę Piorunów. Lubi się chełpić, że w przeciwieństwie do reszty członków klanu jest bardzo skuteczna w tępieniu sabatników. Jej partner, McCree, to chyba jedyna osoba, którą Rebecca toleruje na dłuższą metę.

Tremerka nosi długie, rude włosy, kowbojski kapelusz i płaszcz. Wiecznie bawi się ukochanymi nożami.

Cirith Ungol – Edge of a Knife

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Niech ktoś mi wyjaśni, CO ona właściwie robi w klanie Tremere?

Arvis

Tremere

Czy przypadkiem nikt nam Rebekki nie podrzucił i nie wmówił, że ona jest Tremere? Najlepiej jej wychodzi noszenie słomy w butach.

Chiyoko Date

Tremere

Skąd oni ją wytrzasnęli? Chyba z jakiegoś kowbojskiego kapelusza.

Cris Shepard

Malkavianin

Bohaterowie niezależni:

Ambrose Lloyd

Tremere

potomek Vergila Gerschkovicha

Inkwizytor z domu Quaesitor. Najstarszy z potomków lorda Gerschkovicha; relacje między tą dwójką są mocno napięte. Lloyd ma opinię jednocześnie geniusza i flegmatycznego gbura. Rzadko się odzywa, jeszcze rzadziej uśmiecha, ale – w tropieniu Sabatu mało kto mu dorówna.

Chorobliwie szczupły i blady, z rozwichrzoną czupryną popielatobrązowych włosów. Jedyne, co naprawdę cieszy tego Brytyjczyka, to dobra partia szachów.

Kreator – Coma of Souls

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Ten to ma mózg. Ale chyba trochę za bardzo do siebie bierze wszystkie niepowodzenia. Ciężki typ.

Arvis

Tremere

Ma łeb na karku i masę tajemnic. Ciężko z nim wygrać.

Chiyoko Date

Tremere

Dość specyficzny osobnik. Jest cholernie dobrym detektywem.
Cris Shepard

Malkavianin

Aspazja Majewsky

Toreador

potomkini Ezekiela Flynna

Kierowniczka domu modowego Symfonia Nocy. Choć formalnie od zawsze należała do Camarilli, niechęć do Tremere pchała ją w stronę sojuszy z anarchistami. Zapewne z tego powodu przegrała z Santosem, gdy kandydowała na stanowisko księcia po odsunięciu Martineza od władzy. 

Można by dojść do wniosku, że sabatnicy szczególnie zagięli na nią parol: najpierw w ataku na Eagle Theater zginął stwórca Aspazji, co doprowadziło wampirzycę do paranoi i depresji; później w Symfonii Nocy popełniono ohydne morderstwo; wreszcie ktoś napadł na samą Toreadorkę i wpędził ją w letarg.

Blondynka o delikatnej urodzie. Uwielbia damskie garnitury skrojone z nietypowych, wzorzystych materiałów.

David Bowie – Fashion

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Life is brutal, czy w tym przypadku unlife. Cóż, skończyła, jak skończyła, więc teraz sobie poleży. I tak jej nie lubiłem.

Arvis

Tremere

Czuję, że jesteśmy jej wiele winni. Nie zauważyliśmy, jak dramatycznie potrzebowała naszej pomocy. Chciałabym zaoferować wsparcie chociaż ghoulowi Aspazji, ale obawiam się, że przy takim nastawieniu do mojego klanu nie będzie zachwycona tym pomysłem.

Chiyoko Date

Tremere

To, że znała Artystę, było sporym zaskoczeniem. Czy mogliśmy zapobiec temu, co ją spotkało?
Cris Shepard

Malkavianin

Cacko

Nosferatu

Po latach dyplomatycznych prób Mr Sunshine uzyskał pozwolenie, aby sprowadzić do Sacramento drugiego przedstawiciela klanu Nosferatu. Książę Santos postawił jeden warunek: nie będzie to nikt z Los Angeles. Sunny wyjechał z miasta, a kiedy wrócił, towarzyszyła mu Cacko: młoda Spokrewniona, ponoć wywodząca się z Meksyku.

Mała, niedożywiona i zwinna. Ma pokrzywione zęby, płaski, złamany nos oraz szaroniebieskawą, łuszczącą się skórę. Spogląda na świat bystrymi, ciemnobrązowymi oczami.

Kraftwerk – Computer World

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Na razie nie wiem, co o niej myśleć. Może rozwinie skrzydła? Żeby chociaż nie przeszkadzała.

Arvis

Tremere

Ekspertka od komputerów. Jeszcze nie widziałam jej w akcji, ale jestem bardzo ciekawa, co jej obecność wniesie do Sacramento.

Chiyoko Date

Tremere

Gdyby mnie pytano o zdanie, to zdecydowanie wolę kolejnego Nosferatu w mieście niż kolejnego Tremere. Podobno sporo potrafi. Prędzej czy później na pewno to sprawdzimy.
Cris Shepard

Malkavianin

Christiano Lobo dos Santos

Ventrue

Sprawny biznesmen, udziałowiec firmy górniczej Nevada Febre Inc. W czasie kryzysu faworyt klanu Tremere do roli nowego księcia Sacramento, aktualnie stara się zbudować polityczną przeciwwagę dla Czarnoksiężników. Odkrywa też, że zarządzanie miastem może być jednak trudniejsze od prowadzenia interesów.

Santos to młody i czarujący Portugalczyk, lubujący się wyrafinowanych strojach. Podobno odżywia go wyłącznie krew emigrantów.

The Who – Young Man Blues

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Trochę wyskoczył znikąd, ale jak na razie sobie całkiem nieźle radzi.

Arvis

Tremere

Jak na księcia udziela się bardzo mało i nie potrafi radzić sobie z kryzysami. Musimy mu pomagać utrzymywać porządek w Sacramento, a i tak nie okazuje nam wdzięczności.

Chiyoko Date

Tremere

Ma jaja. Potrzebny był ktoś taki, kto postawi się Tremere.

Cris Shepard

Malkavianin

Collin

ghoul

żywiciel: Annabelle Timbre

Dziewięcioletni ghoul-sierota, uratowany z rąk Sabatu. Po licznych perypetiach został podopiecznym Annabelle, jednak wychowanie przez sektę nieumarłych szaleńców wciąż daje o sobie znać: chłopak pozostaje krnąbrny, niegrzeczny i zafascynowany przemocą. Choć jego uwielbienie dla Belle jest obecnie niekwestionowane, Collin wciąż z tęsknotą wspomina „wujków” z Sabatu.

Chude, blade i piegowate chłopaczysko o słomianych włosach i zastanawiająco bystrym spojrzeniu.

Deep Purple – Child in Time

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

I po co to w ogóle było?

Arvis

Tremere

Kompletnie nie mam ręki do dzieci, a tym bardziej do trudnych. Skoro jednak Belle chce się nim zajmować, to będę ją w tym wspierać.

Chiyoko Date

Tremere

Młody sporo przeszedł. Miejmy nadzieję, że wpływ Belle będzie silniejszy niż wpływ Sabatu.
Cris Shepard

Malkavianin

Dismas „Artysta”

Malkavianin (odszczepieniec)

Zamiłowanie do krwawych performance’ów zyskało temu seryjnemu mordercy przydomek „Artysty” zarówno wśród śmiertelnych mediów, jak i spokrewnionych Camarilli. Przypisuje się mu m.in. morderstwo Izabeli Shepard, przeistoczenie Crisa Sheparda, śmierć Caroline Maxwell (potomkini księcia Martineza) oraz doprowadzenie Aspazji Majewsky do letargu.

Aktualnie sam spoczywa w letargu w podziemiach Twierdzy Tremere.

Wysoki, szczupły, nieznanego pochodzenia. Ma podgoloną głowę. Lubi skórę i jeans.

Annihilator – The Fun Palace

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Jest z Sabatu. To po co go w ogóle trzymamy w piwnicy?

Arvis

Tremere

Jak Cris chce go sobie wziąć, to niech go bierze. W przeciwieństwie do niego, nie lubię trzymać martwych szczurów w domu.

Chiyoko Date

Tremere

Będziesz mój! Oddasz mi ją!
Cris Shepard

Malkavianin

Eris Glaukopis

Tremere

potomkini Vergila Gerschkovicha

Prawa ręka lorda regenta. Od wielu lat zresztą pełni faktyczne obowiązki regenta fundacji w Sacramento, jednak nigdy oficjalnie nie otrzymała tego tytułu. Mianowano ją za to ostatnio primogenem klanu Tremere; na razie ta funkcja wydaje się polegać przede wszystkim na buforowaniu animozji między Czarnoksiężnikami a resztą miasta.

Eris preferuje prosty, biznesowy styl. Wygląda na dwadzieścia parę lat, z pochodzenia jest Greczynką.

Tegan & Sara – Proud

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

To jest baba! Profesjonalna zołza, co się zowie. (Czy to jakaś cecha wymaga w klanie?) Z drugiej strony trzeba położyć nacisk na „profesjonalną”.

Arvis

Tremere

Dobrze wypełnia swoje obowiązki, ale umie pokazać pazury i jest praktycznie bezkompromisowa. Tylko Julian potrafi ją czasem zmiękczyć.

Chiyoko Date

Tremere

Kolejna, po lordzie, ważniara Tremere. Pewnie nikt jej nie lubi.
Cris Shepard

Malkavianin

Hong Yu

Gangrel

Przez większość swojego czasu w Sacramento trzymała się z Anarchistami, choć po prawdzie miała w nosie politykę Spokrewnionych. Bardziej niż sekty i organizacje interesowały ją konkretne osoby: ci pozostający na marginesie, niemający żadnego statusu, pokrzywdzeni przez innych. Starała się o nich dbać – i chyba dlatego wpadła Santosowi w oko jako kandydatka na nowego szeryfa. Funkcję objęła niechętnie.

Hong to urodzona już w Stanach córka chińskich emigrantów z czasów wojen opiumowych. Szczupła i wysportowana, preferuje wygodne, treningowe ciuchy.

Tina Turner – We Don’t Need Another Hero

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Wygląda na to, że typowy Gangrel. Nie dba o pozycję, zaszczyty i wpływy, a troszczy się o „swoich”. Przynajmniej jest dobra w tym, co robi.

Arvis

Tremere

Dobry szeryf. Dba o miasto i jego Spokrewnionych.

Chiyoko Date

Tremere

Każdy może na nią liczyć. Poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Cris Shepard

Malkavianin

Jeremy „Szpon” Miller

Brujah

Za rządów Martineza szeryf Sacramento; stracił pozycję, kiedy w szale zabił przesłuchiwanego Spokrewnionego. Na krótko przeniósł się do Anarchistów, a teraz triumfalnie powrócił jako Primogen klanu Brujah. Powszechnie wiadomo, że znęca się nad swoją ghoulicą Kathy.

Wysoki, gładko ogolony, ciemnowłosy. Kiedy się nie wścieka, „Szpon” wygląda na inteligentnego i kulturalnego mężczyznę.

The Prodigy – Smack My Bitch Up

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Weź najgorsze cechy klanu Brujah, dorzuć sporą ilość Szaleńca i wymieszaj z dwoma wiadrami gówna. Voilà – chyba tak to czasem mówi Marie-Isabelle.

Arvis

Tremere

Nie chcę go spotkać. Nigdy więcej.

Chiyoko Date

Tremere

I to my, Malkavianie, jesteśmy pieprznięci? Nigdy więcej nie wejdę do jego domu bez zaproszenia.

Cris Shepard

Malkavianin

Julian Schumacher

Tremere

potomek Vergila Gerschkovicha

Opiekun młodych uczniów i akolitów Tremere, a także sekretarz fundacji. Cierpliwy, pomocny, sumienny. Niejednokrotnie przymykał już oko na wybryki swoich wychowanków. Doskonale zdaje sobie sprawę z własnej niezbyt wysokiej pozycji w hierarchii – tak klanowej, jak i „rodzinnej” – ale stara się tym nie przejmować.

Julian ubiera się w stylu smart casual. Ma afrykańskie korzenie, ale jego dokładne pochodzenie jest nieznane.

Isley Brothers – This Old Heart of Mine

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Bez niego istnienie w klanie byłoby znacznie cięższe. Być może dlatego ostatnio nawet staramy się jakoś mu ulżyć? A może sobie wmawiam…

Arvis

Tremere

Lepszego opiekuna nie można sobie wymarzyć: zawsze pomocny, zawsze szczery, (prawie) zawsze chroni naszą skórę. Bardzo obciążony klanowymi sprawami, ale nie daje sobie pomóc. Może zbyt często obrywa się mu za nasze wybryki?

Chiyoko Date

Tremere

Zawsze pomocny. Można się z nim dogadać. Niektórzy powinni się od niego uczyć.
Cris Shepard

Malkavianin

Judy

Malkavianin

Zawsze tryska energią. No, prawie zawsze – czasem jeszcze zamartwia się, że nikt jej nie odwiedza. Zdecydowanie postrzega świat w nietuzinkowy sposób, niekiedy wie też niepokojąco wiele. Wydaje się, że mogłaby zmieniać sekty jak rękawiczki. Fascynuje się fotografią – kolekcjonuje zdjęcia osób śpiących, martwych lub w letargu. Ma chyba pewne problemy z koncepcją moralności. Po tym, jak podpadła klanowi Tremere, zasądzono jej rok aresztu domowego.

Judy to urocza Murzynka o krótkich włosach i szerokim uśmiechu, preferująca żywe kolory, zwłaszcza czerwony.

Ricky Martin – Livin’ La Vida Loca

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Ta kobieta jest mocno pieprznięta. Nawet jak na standardy swojego klanu. Lepiej trzymać się z daleka, ale mieć ją na oku. Jakby co.

Arvis

Tremere

Szalona, a mimo to bardzo sympatyczna. Swoimi pomysłami atakuje bez przemyślenia i znienacka. Dosłownie.

Chiyoko Date

Tremere

Nigdy nie przejmuje się konsekwencjami swoich działań. Pewnie dlatego, czego bym sam nie chciał zrobić, zawsze mogę liczyć na jej pomoc.
Cris Shepard

Malkavianin

Madelaine „Krwawa Mary” Pennyworth

Córa Kakofonii

Do niedawna – samozwańcza harpia Sacramento i frontwoman industrialmetalowego zespołu CatAlyst. Niestety, ostatnie zawirowania zmusiły ją, aby porzucić zarówno jedno, jak i drugie. Madelaine wiele zawdzięcza klanowi Tremere (zwłaszcza lordowi regentowi): to, że nie została pariasem, że wolno jej funkcjonować w obrębie Camarilli, w końcu, że pozwolono jej na przeistoczenie Annabelle. Jako Trimira nieustannie stara się ów dług wdzięczności spłacić. Na ogół wesoła i rezolutna, choć czasem wychodzi z niej zazdrośnica.

„Mary” to tleniona blondynka w mocnym makijażu i z mnóstwem piercingu na twarzy. Madelaine zaś jest znacznie bardziej niepozorną kobietą o mysich włosach.

Artrosis – Pośród kwiatów i cieni

[w naszej kampanii to Belle napisała ten utwór dla swojej stwórczyni]

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Trimira. To mi wystarczy, żeby ją szanować. Ale ostatnio chyba przechodzi jakiś kryzys.

Arvis

Tremere

Stwórczyni Belle. Trimira. Jej wylewność i energia zawsze mnie zaskakują.

Chiyoko Date

Tremere

Niby nie Tremere, a wierna im jak piesek. Jednak poza tym nie jest taka zła.
Cris Shepard

Malkavianin

Marie-Isabelle Lachance

Tremere

Kobieta tyleż czarująca, co irytująca. Podobno lubi „kolekcjonować” nowych, interesujących potomków, co budzi głosy sprzeciwu w niektórych kręgach. Nikt nie wie, jaki dokładnie jest jej status w Piramidzie, ona zaś zachowuje się, jakby była przynajmniej królową. Od czasu do czasu przechwala się znajomością z niejakim Robespierre’em i komunistycznymi sympatiami.

Marie-Isabelle cechuje wyrafinowany gust i umiłowanie zbytku. Ma złociste włosy i alabastrową cerę, a na drobnych usteczkach – przebiegły uśmieszek.

Roy Orbison – Oh, Pretty Woman

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Potrafi być irytująca, ale również czasem się przydaje. Mam wrażenie, że lubi dopiekać wszystkim dookoła.

Arvis

Tremere

Maman jest bardzo wymagająca, muszę się przy niej bardzo pilnować. Nie ma jednak nic piękniejszego na tym świecie niż jej pełen zadowolenia uśmiech.

Chiyoko Date

Tremere

Stwórczyni Chiyoko. Mogła ją lepiej wychować.
Cris Shepard

Malkavianin

Meretseget

Wyznawczyni Seta

Kapłanka Tyfona Trismegistusa. Niesie ludziom „oświecenie”, ucząc ich skrajnego hedonizmu. Ona i jej świta dostała pozwolenie na przebywanie w mieście jeszcze od starego księcia, a Santos póki co nie zdecydował się go cofnąć. Meretseget przejęła zarządzanie Arvisową kapliczką Bachusa. Zwykle towarzyszy jej dwóch zaufanych ochroniarzy, Akil i Farad.

Wysoka, ciemnoskóra, roztacza aurę piękna i majestatu. Lubi drogie tkaniny i złoto.

The Offspring – Demons (A Mexican Fiesta)

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Jak chce płacić za moje pieprzenie od rzeczy, to kim ja jestem, żeby ją od tego odwodzić.

Arvis

Tremere

Nie ufam jej, niech wyniesie się z miasta jak najszybciej razem z całym swoim tałatajstwem.

Chiyoko Date

Tremere

Jej „ludzie” mnie polizali, a nie lubię, kiedy ktoś mnie liże. I jej też nie lubię.
Cris Shepard

Malkavianin

Mr Sunshine

Nosferatu

Właściciel i okazjonalnie barman w mordowni The Creep, charakteryzuje się jednak manierami pasującymi do znacznie bardziej wyrafinowanego lokalu. Do Sacramento przybył z Los Angeles i od czasu do czasu zdarza mu się napomknąć o niejakim „mistrzu Garym”. Do niedawna jedyny Nosferatu w mieście, ostatnio został nawet Primogenem tego skromnie reprezentowanego klanu.

„Sunny” ma chropowatą, stwardniałą skórę pokrytą liszajami – miejscami kompletnie sczerniałą, miejscami zaś białą jak u robaka – układającą się w nierówne, głębokie bruzdy. Na szczęście opanował sztukę zwaną Maską Tysiąca Twarzy. Lubi eleganckie ubrania, ale kiedy potrzebuje się nie wyróżniać, założy także i stary dres.

Marc Almond – The Hustler

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Załatw co masz załatwić i spieprzaj od niego. I tak za dużo już o tobie wie.

Arvis

Tremere

Najlepsza wtyczka w mieście, ale zdecydowanie zbyt często popadamy u niego w długi…

Chiyoko Date

Tremere

Straszny brzydal, ale sporo wie. Zawsze dobrze znać kogoś takiego.
Cris Shepard

Malkavianin

Naomi Cohen

ghoul

żywiciel: Aspazja Majewsky

Odkąd jej pani zapadła w letarg, Naomi znalazła się w bardzo nieciekawej sytuacji. Łaknie wampirzej vitae i tęskni za Aspazją, lecz jednocześnie nie ma żadnego statusu ani znajomości w świecie Spokrewnionych. Zamknęła dom modowy Symfonia Nocy i szuka sposobu na przywrócenie Toreadorki do życia – oraz zaspokojenie głodu, zanim jej ciało zestarzeje się, nadrabiając „zaległości”. 

Niezbyt wysoka, korpulentna, o mieszanym pochodzeniu. Wygląda jak osoba po trzydziestce, lecz musi być przynajmniej o kilkadziesiąt lat starsza.

Pixies – Hey

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Oto biedna, zagubiona owieczka szukająca swego pasterza.

Arvis

Tremere

Zaopiekowałabym się nią, gdyby tylko mi na to pozwoliła…

Chiyoko Date

Tremere

Los ghoula pozbawionego żywiciela jest smutny. Nigdy nie skażę człowieka na coś takiego.
Cris Shepard

Malkavianin

Susan Fitzroy

Ventrue

Czarna owca klanu Ventrue i przywódczyni sacramenckich Anarchistów, choć nigdy nie posługiwała się tytułem baronowej. Mimo to książę Santos nakłonił ją, aby zasiadła w Radzie Primogenu. Susan kontroluje półświatek w północnej części miasta, dość szczodrze wspiera też pewien sierociniec. Krążą słuchy, że to specyficzne ograniczenia żywieniowe doprowadziły do rozbratu między nią a Camarillą.

Rzutka i stanowcza. Nosi czarne włosy do ramion i grzywkę. W ubiorze preferuje styl biznesowy i czarno-złotą kolorystykę.

Dr Hook – Queen Of The Silver Dollar

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Co komu przeszkadza, czym się żywi, a czym nie?

Arvis

Tremere

Profesjonalna i dyskretna. Takich Spokrewnionych nam potrzeba. Zupełnie nie pasuje do niej łatka anarchistki.

Chiyoko Date

Tremere

Pomogła nam raz czy dwa. Nie interesują mnie plotki na jej temat.
Cris Shepard

Malkavianin

Teodoro Agosto Martinez

Malkavianin

Teodoro Agosto Martinez był księciem Sacramento, odkąd w mieście pojawiła się Camarilla. Mówi się, że wraz z lordem regentem udało im się stworzyć jedną z najsprawniej zarządzanych domen Spokrewnionych. Niestety po tym, jak Sabat zamordował jego potomkinię, Martinez przeszedł poważne załamanie nerwowe i okazał się niezdolny do dalszego sprawowania rządów. Dziś uznaje się go za honorowego członka Rady Primogenów.

Martinez to brodaty, szpakowaty mężczyzna z potężnym brzuchem i o jowialnej aparycji. Ubiera się elegancko, nieco archaicznie. Prawdopodobnie wywodzi się z Meksyku bądź Hiszpanii.

The Rolling Stones – Paint It, Black

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Biedny, stary wariat. Tacy są najbardziej nieprzewidywalni.

Arvis

Tremere

Odbiło mu zupełnie, aczkolwiek może w jego szaleństwie jest jakaś metoda…

Chiyoko Date

Tremere

Kolejna ofiara Artysty. Kolejna zniszczona przez niego osoba.

Cris Shepard

Malkavianin

Vergil Gerschkovich

Tremere

potomek Lothariusa

Pokorny sługa przenajświetniejszego Domu i Klanu Tremere, regent Fundacji Tremere w Sacramento, lord Tremere Kalifornii, Nevady i Arizony. Surowy, ale sprawiedliwy. Prawdopodobnie najstarszy Spokrewniony w mieście. Wielu wierzy, że to Gerschkovich tak naprawdę rządzi Sacramento. On sam wierzy, że robi to, co konieczne dla dobra miasta.

Vergil Gerschkovich jest eleganckim, zadbanym Europejczykiem, na oko dobiegającym czterdziestki.

ZZ Top – Sharp Dressed Man

Annabelle Timbre

Córa Kakofonii

Dajcie spokój z nim i jego herbalizmem. Gość ma za dużo na głowie, ale nie rezygnuje z regentury, dlatego czasem wymyśla takie rzeczy. Zluzowałby sobie trochę, odstąpił trochę obowiązków (i zaszczytów) tym z dołu, to wszystkim byłoby lżej.

Arvis

Tremere

Najważniejszy członek klanu w Sacramento. Rozmowa z nim jest ogromnym wyróżnieniem. Zawsze należy zachować przy nim powagę i okazywać mu należny szacunek – dla spokoju własnego i Juliana.

Chiyoko Date

Tremere

Największy (niedosłownie) ważniak Tremere. Lepiej nie zostawać z nim sam na sam.

Cris Shepard

Malkavianin

.