Lis w kurniku: szczegóły

O kampanii

Kampanię Lis w kurniku gramy w systemie Wampir: Maskarada. Korzystamy z zasad edycji V20 (20th Anniversary Edition), a oficjalny metaplot interesuje nas o tyle, o ile może dodać coś ciekawego do naszych własnych pomysłów. Od lipca 2018 roku rozegraliśmy dwa sezony Lisa w kurniku (niestety, nienagrywane), na Ryzyku Narracyjnym zaś przedstawiamy sezon trzeci.

Rzecz dzieje się w Sacramento – stolicy Kalifornii – w 1999 roku. Rządzi Camarilla, której szczególnie mocny filar w mieście stanowi klan Tremere. W końcu to tu rezyduje lord Kalifornii, Nevady i Arizony, nie bez powodu też tutejszą fundację nazywa się potocznie Twierdzą Tremere.

Drugim filarem Camarilli długo byli szaleni – ahem, nieszablonowo myślący – Malkavianie. Z tego klanu wywodził się książę. Niestety, dywersje ze strony Sabatu doprowadziły do rozproszenia Lunatyków; praxis przejął młody, ambitny Ventrue, przekonany, że nie stanie się marionetką Tremere.

Zatem Sabat sobie przez kolejnych kilka miesięcy wesoło grasował po Sacramento, Tremere sprowadzili do miasta własnego inkwizytora, a nowy książę starał się znaleźć kandydata na równie nowego szeryfa i utrzymać całe towarzystwo w karbach. Nasza koteria zaś ruszyła tropem seryjnego mordercy zwanego Artystą, słusznie przeczuwając, że pochwycenie go rozwiąże wiele problemów. Niestety – nie wszystkie.

Bardziej szczegółowe streszczenie dotychczasowych dziejów Lisa w kurniku można odsłuchać na początku pierwszego odcinka. Zapraszamy też do zapoznania się z kalendarium.

Wystąpili

Anabelle Timbre – Anastazja „Nastii” Jaworska

Chiyoko Date – Kasia „N’tiany” Król

Cris Shepard – Krzysztof „Savro” Błażejczyk

Arvis – Wojciech „Arry” Jakubowski

mistrz gry – Anna „Kresyda” Jakubowska

Pozostałe role

Rebecca – Anastazja „Nastii” Jaworska

McCree – Krzysztof „Savro” Błażejczyk

Jürgen – Krzysztof „Savro” Błażejczyk

Prawa autorskie

Muzyka

Deep Under, Dust, Elevations, intro, Running LateStreets  by Paweł Walerowicz

Unrest by ELPHNT

Traz by Text Me Records / Grandbankss

Campfire Song by Chris Haugen

Balzan Groove – Vadodara, Bethlehem Christmas, Dreams Become Real, I Knew a Guy, Long Note Two, Mesmerize by Kevin MacLeod (licencja, źródło, wykonawca)

Bloody Tears, Cthulhu by Quincas Moreira

So Long by Norma Rockwell

Unusual Habitat by Silent Partner

Deep Space by Audionautix (licencja, wykonawca)

Lovers Squared, Hey Sailor by Letter Box

Belle Theme by Anastazja „Nastii” Jaworska

Sample

[1], [2]

Shake and Roll Dice Sound by Mike Koenig

Slow HeartBeat Sound by Mike Koenig

Horror Movie Ambiance by Mike Koenig

.