Ryzyko Narracyjne to erpegowe słuchowisko założone w 2019 roku przez Nastii, N’tiany, Arry’ego, Savra i Kresydę.

Pierwsze wspólne nagrania to kronika Lis w kurniku w systemie Wampir: Maskarada (edycja V20). W dalszej kolejności pojawiła się sesja Obcego (Year Zero Engine) oraz Scheherezade: The One Thousand and One Nights RPG. Mamy nadzieję, że wśród naszych nagrań każdy odnajdzie coś dla siebie, a my przeżyjemy i opowiemy jeszcze niejedną przygodę!

Nazwa

Gry fabularne łączą w sobie dwa elementy: ryzyko i narrację. Każdy, kto gra w RPG-i, drży czasem o wynik rzutu kośćmi w kluczowym momencie. A kiedy kości ogłoszą już swój werdykt, rozwija się dyktowana przezeń narracja: MG (lub gracz) opowiada, w jaki sposób postać odniosła porażkę lub sukces oraz jak wpływa to na przeżywaną wspólnie przygodę.

Logo

Narrację zobrazowaliśmy w postaci książki z ciemną okładką. Widać na niej pięć kostek do gry układających się w kształt chmury burzowej oraz wzmacniający uczucie niepokoju czerwony rozbłysk. Z kościanej chmury uderza piorun – symbol ryzyka. Pod nim widać tytuł książki: Ryzyko Narracyjne. Wystająca czerwona wstążka sugeruje, że jesteśmy w trakcie lektury. I mamy nadzieję, że jeszcze wiele rozdziałów przed nami!

Znajdź nas na innych platformach:

.